Jazda do pekiel 2

02.02.2009 22:47

Prvá Jazda do pekiel stála na začiatku šnúry filmov o pošahaných chlapíkoch, ktorým stačí aj tá najmenšia zámienka, aby rozpútali teror. Už vtedy bolo jasné, že vo vyvražďovačkach odzvonilo detektívnym scenárom a budúcnosť patrí už len nastolenej stiesňujúcej situácii a samotnému boju o život.

 

Keďže táto schéma ostáva v kurze aj po ôsmich rokoch, prichádza pokračovanie a s ním sa vracia Rusty Nail so svojím chrapľavým hlasom a nekompromisným kamiónom.

 

Režisér vydarených Netopierov si vyskúšal naskočenie do rozbehnutého vlaku už filmom Stopár 2, pretože v tomto žánri ide na video trhu takmer o zaručený výhru. V prípade Jazdy však musím povedať, že ide o zaslúžený úspech...

 

Film je sympaticky osekaný na základnú hororovú zápletku, kde sa hneď v prvej scéne objavia nahé prsia a hneď v ďalšej jeden z aktérov vysvetľuje, že pozná skratku... Povinné zložky sú nahodené a o chvíľu už priestorom zaznieva dunenie naftového motora.

 

Už prvý film bol variáciou na filmy ako Duel či Únos, takže dvojka už neprináša nič nové, dokonca ešte očividnejšie čerpá zo svojich predchodcov a do zoznamu inšpirácií sa pripočítava ešte austrálsky Wolf Creek. Napriek tomu z Jazdy cítiť, že za ňou stoja odborníci na žáner, ktorí presne vedia ako má správny teen horor vyzerať. Horor bol natočený priamo na video, ale je to veľmi slušná jazda...

 

Hodnotenie: 60%

 

Joy Ride: Dead Ahead

USA / Kanada, 2008, 91 min

Réžia: Louis Morneau

Hrajú: Nicki Aycox, Nick Zano, Laura Jordan