Krvavá hostina 2: Masaker

26.08.2009 19:35

Už uplynuli štyri roky, od kedy John Gulager vyniesol otrlých fanúšikov hororov do nebies úchylnosti a krvavej zábavy... A zvyšok populácie do čistého pekla intelektuálneho zhrozenia... Bolo to skrátka neodvratné. Nadržané krvilačné beštie sú späť!

 

Skupinka ľudských indivíduí si to počas jednej noci rozdala so skupinkou netvorov. Pekne podľa pravidiel to zopár účastníkov prežilo. A teraz prišlo ráno a treba sa pozrieť do okolia zničenej krčmy. A nie je to pekný pohľad.

 

Krvavá hostina 2 sleduje osudy „hrdinov“ okamžite po skončení jednotky a vôbec sa nehanbí za to, že po uplynutí desiatich minút už nemá scenár. Má totiž kvantum rozkošných nápadov, množstvo béčkových odkazov na céčkové filmy a niekoľko naozaj pekných pŕs. A samozrejme dvojicu liliputích wrestlerov...

 

Dvojka je väčšia, krvavejšia, sexistickejšia a zvrátenejšia ako prvý film. Miesto nočnej temnoty sú tu detailné ohavnosti, miesto vysmievania sa pravidlám žánru, je tu totálne popieranie akýchkoľvek zvyklosti. Vďaka svojej otvorenosti pôsobí film lacnejšie, ale pokiaľ sa začnete smiať, už neprestanete. Tentoraz síce bude trochu viac tých, čo sa smiať asi nezačnú, ale pre tých zvyšných to bude zážitok, na aký sa nezabúda do konca života.

 

PS: Koniec je značne divoký, čo síce vzhľadom na nevypočítateľnosť celého filmu až tak nevadí, treba však povedať, že trojka, ktorá sa objaví čo nevidieť, tento film priamočiaro dopĺňa.

  

Hodnotenie: 99%

 

Feast II: Sloppy Seconds

USA, 2008, 97 min

Réžia: John Gulager

Hrají: Jenny Wade, Hanna Putnam, Clu Gulager, Navi Rawat, Martin Klebba

Na DVD od 26. 10. 2009

 

Publikované na: www.sarden.cz