Dátum: 06.11.2011

Vložil: Jozef Karika

Titulok: k recenzii

Díky za recenziu Martin, aj keď ma mrzí, že ťa kniha nenadchla.
Mám len jednu pripomienku, a to k bodu, prečo by takáto organizácia nepresadila svoje záujmy bez konfliktu. Domnievam sa, že toto je v knihe vysvetlené. Jednak kvôli vlastným finančným záujmom na konflikte, a za druhé preto, že zmeny, ktoré chcú uskutočniť, nie je možné v demokracii presadiť v inom než krízovom stave. Obe tieto metódy (rozpútanie konfliktu kvôli ekonomickým cieľom, rozpútanie nepokojov, aby bolo možné prijať opatrenia, ktoré by inokedy než v kríze neprešli), boli veľa ráz použité – v histórii, aj v súčasnosti.
K ostatným pripomienkam nemám čo dodať, považujem to aj za vec vkusu. Ako vidno aj v komentároch ku knihe na Martinus.sk, niektorí čitatelia knihu považujú za najakčnejšiu z celej trilógie, ďalší oceňujú psychologické spracovanie postáv atď.
https://martinus.sk/?uItem=111616
Ako hovorím, je to rôzne a beriem, že táto kniha nemusí sadnúť každému (ako každá kniha).
Každopádne, ešte raz díky za tvoj čas.

Ak by niekoho zaujímalo, prečo je Nepriateľ štátu skôr hyperbolou než realistickým románom, a prečo sa pohybuje kdesi na hranici komiksového spracovania, hovorím o tom v tomto článku: https://www.karika.sk/nepriatel-statu/preco-je-nepriatel-statu-iny.html

Pridať nový príspevok